Epilacja i depilacja laserowa Vectus – usuwanie owłosienia

Nadmierne owłosienie różnych partii ciała, w tym również bikini często bywa przyczyną frustracji i braku komfortu emocjonalnego. Niechciane włosy to dla wielu z naszych Pacjentów problem wstydliwy, o którym trudno rozmawiać, szczególnie, że bywa bagatelizowany przez otoczenie i uznawany za fanaberię, nie zaś faktyczny problem. Tymczasem codzienna, nieskuteczna depilacja i walka z nieestetycznym owłosieniem pleców, nóg, okolic intymnych, często również nosa, uszu czy niechcianym wąsikiem jest nie tylko czasochłonna, nastręcza wielu trudności, ale też niejednokrotnie skutkuje podrażnieniami skóry i szybkim, jeszcze bardziej intensywnym przyrostem włosków.

Tymczasem współczesna laseroterapia oferuje nam przełomowe rozwiązanie w postaci technologii fotodepilacji Vectus – urządzenia do epilacji, które na długie lata zmieniło oblicze i możliwości medycyny estetycznej w zakresie skutecznego eliminowania zbędnego owłosienia. Laser Vectus od ponad dwóch lat jest uważany na całym świecie za przebój i niedoścignionego lidera w kategorii depilacji, a dokładniej fotodepilacji. Dlatego też w Klinice AMI MEDICA z prawdziwą przyjemnością korzystamy z jego atutów i fenomenalnej skuteczności.

Usuwanie owłosienia przy pomocy lasera Vectus to przede wszystkim najwyższa, dostępna na rynku gwarancja skuteczności i szybkości fotodepilacji. W rękach profesjonalisty, w zaledwie kilka minut laser Vectus pomoże dokonać precyzyjnej depilacji wybranej partii ciała. Dla przykładu – usunięcie owłosienia z pleców dorosłego mężczyzny – zajmuje jedynie trzy minuty. W przypadku owłosienia pach – czas ten skraca się do jednej minuty!
Jednak największym atutem lasera Vectus jest ogromne bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu; dzięki unikalnej na skalę światową technologii Skintel, procedury przeprowadzane przy użyciu tego urządzenia eliminują ryzyko poparzenia skóry Pacjenta. Ten niezwykły potencjał drzemiący w technologii Skintel polega na wbudowaniu w laser inteligentnego czytnika pomiaru poziomu melaniny w skórze Pacjenta, dzięki któremu urządzenie precyzyjnie dostosowuje optymalne parametry zabiegu tak, aby był on jak najbardziej efektywny i bezpieczny dla Pacjenta zabezpieczając Jego skórę przed poparzeniem.
Zabiegi przy użyciu lasera Vectus wykonujemy zawsze, kiedy mierzymy się z problemem nadmiernego owłosienia u pacjenta. Dzięki przełomowej technologii zastosowanej w urządzeniu możemy, w odróżnieniu od wielu standardowych zabiegów epilacji, bez trudu pozbyć się zbędnych włosów bez tradycyjnych ograniczeń: w przypadku zastosowania lasera Vectus możemy wykonywać bezpieczne i skuteczne zabiegi na skórze o każdym kolorycie, możemy usuwać nawet najjaśniejsze i rude włosy, które bywają wyzwaniem dla innych urządzeń – możemy podejmować się usuwania owłosienia z twarzy, okolic bikini i pozostałych części ciała.
Niezwykle istotny jest też fakt, że laser Vectus pozwala na wykonywanie bezpiecznych zabiegów całkowicie niezależnie od warunków zewnętrznych – zabiegi przy jego użyciu wykonujemy przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych i depilowanej strefy – również bikini.
Laser Vectus znajduje zastosowanie nie tylko przy problemach z nadmiernym owłosieniem. Możliwości tego innowacyjnego urządzenia pozwalają nam również na skuteczne usuwanie przebarwień i znamion skórnych.
Działanie lasera diodowego Vectus  opiera się na emisji wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa, co w praktyce powoduje, że mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji.
Unikalny i jedyny w tego typu urządzeniach system Skintel automatycznie badający poziom zawartości melaniny w skórze pacjenta pozwala na niezwykle precyzyjne dopasowanie siły wiązki laserowej do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu zabiegi wykonywane przy pomocy lasera Vectus są szybkie i charakteryzują się ogromną skutecznością.
Dodatkowym atutem działania lasera diodowego Vectus jest, wbudowany z myślą o komforcie i bezpieczeństwie Pacjenta, system chłodzący „Advanced Contact Cooling”, który błyskawicznie koi fragment skóry poddany zabiegowi.
Zabieg usuwania zbędnego owłosienia przy użyciu lasera Vectus nie wymaga szczególnego przygotowania przed jego przeprowadzeniem, jednak zgodnie ze standardami naszej kliniki i w trosce o jak najwyższą jakość i skuteczność usługi, procedurę rozpoczynamy od dokładnego określenia kilku czynników determinujących parametry wykonania zabiegu. Dzięki przełomowemu systemowi Skintel określamy dokładnie fototyp skóry pacjenta, a także gęstość i grubość owłosienia oraz zawartość melaniny czyli barwnika w strukturze włosów. W zależności od wyników tego wywiadu dobieramy wielkość głowicy urządzenia (większa do dużych partii ciała i mocnych włosów, mniejsza do bardziej precyzyjnych zabiegów i włosów delikatnych.) Dopiero po określeniu tych parametrów możemy przystąpić do epilacji.
Sam zabieg jest w porównaniu z innymi metodami depilacji stosunkowo mało bolesny i przeprowadzany w zaledwie kilka minut. Dokładny czas jego trwania jest oczywiście uzależniony od obszaru zabiegowego czyli wielkości tych partii skóry, które poddajemy epilacji.

Dzięki możliwościom lasera Vectus, który samoczynnie chłodzi skórę podczas zabiegu, praktycznie tuż po jego zakończeniu nasz pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Ewentualne lekkie zaczerwienienie skóry, będące wynikiem działania lasera znika bardzo szybko, zaś inne efekty uboczne po wykonaniu zabiegu nie występują, o ile przestrzegamy zaleceń pozabiegowych: przez pewien czas po zabiegu należy unikać sauny, solarium oraz gorących kąpieli, aby dać skórze w pełni się zregenerować.

Częstotliwość powtarzania zabiegów laserem Vectus jest uzależniona od kilku czynników – przede wszystkim od tego czy urządzenie stosujemy do zabiegu usuwania owłosienia czy do eliminacji przebarwień. W tym drugim przypadku najcześciej wystarcza jednorazowy zabieg, a spektakularny, oczekiwany efekt jest widoczny już po 2-3 tygodniach, kiedy wraz ze złuszczającym się naskórkiem zniknie pozabiegowe lekkie zaciemnienie skóry. Oczywiście ostateczna decyzja o liczbie wymaganych zabiegów jest uzależniona od indywidualnych cech skóry pacjenta – może zdarzyć się tak, że w przypadku ciemniejszych, silniejszych znamion zabieg będzie trzeba powtórzyć dwu- lub trzykrotnie.
Natomiast usuwanie nadmiernego owłosienia niemal zawsze wymaga kilku wizyt, przede wszystkim ze względu na właściwości wzrostu włosów u człowieka. Te bowiem rosną na naszym ciele nierównomiernie i w momencie przeprowadzania pierwszego zabiegu możliwe jest usunięcie tylko części włosów – zwyczajowo przyjmuje się, że około 30%. Kompletny cykl zabiegów powinien zatem składać się z około 3-4 wizyt, po których mozliwe jest całkowite usunięcie niechcianego owłosienia.
Laser Vectus jest najnowocześniejszą dostępną na rynku światowym metodą epilacji laserowej. Jego nowatorska,  a jednocześnie sprawdzona przez profesjonalistów konstrukcja pozwala na skuteczne, niemal bezbolesne i błyskawiczne uzyskanie oczekiwanych efektów. Nie wymaga szczególnego przygotowania, ani długotrwałej rekonwalescencji.
Ponieważ jednak zabieg epilacji jest procedurą medyczną, również przy jej wykonaniu obowiązuje szereg przeciwwskazań, o których nasi specjaliści poinformują Państwa w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo. Kiedy zatem nie powinniśmy sięgać po zabieg epilacji laserowej?
Do podstawowych przeciwwskazań do zabiegu należą przede wszystkim:
– świeża opalenizna,
– ciaża,
– przerwana ciągłość naskórka,
– epilepsja,
– przyjmowanie leków, w tym ziół fotouczulających,
– terapia retinoidami (vitamina A),
– przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
– łuszczyca,
– bielactwo,
– cukrzyca,
– bliznowce,
– aktywne infekcje skórne,
– rozrusznik serca,
– niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne.
Nazwa

Zadzwoń:

579 274 961

lub wypełnij formularz: