MEZOTERAPIA INIEKCYJNA

Potrzeba szybkiej rewitalizacji skóry, szczególnie na twarzy, szyi i dekolcie wzrasta wraz z wiekiem. Coraz cześciej zauważamy, że nasza skóra traci młodzieńczą witalność, pod oczami pojawiają się obrzęki i zasinienia, cera szarzeje i wygląda na zmęczoną. Czynniki atmosferyczne, tryb życia, w tym palenie tytoniu, lub nadużywanie alkoholu, ale też intensywna, wielogodzinna praca i brak wystarczającej ilości snu mogą bardzo szybko pogłębić ten stan.

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów współczesnej kosmetologii, który dedykowany jest przede wszystkim tego rodzaju kłopotom ze skórą. Mezoterapia błyskawicznie odżywia, nadaje świetlistości cerze i pomaga zlikwidować najbardziej widoczne objawy przemęczenia skóry.

Kiedy wykonać zabieg mezoterapii igłowej? Warto się zdecydować na niego kiedy:

– skóra traci świetlistość i blask

– skóra wymaga odmłodzenia i odżywienia,

– pojawiają się drobne zmarszczki, głównie mimiczne

– skóra staje się wiotka i nienaturalnie zmęczona

– pod oczami pojawiają się zasinienia i obrzęki,

– na ciele pojawiają się pierwsze rozstępy.

Doskonałe nawilżenie i odżywienie, a co za tym idzie znacząca poprawa kondycji skóry to podstawowe efekty przeprowadzenia zabiegów mezoterapii. Skóra po zabiegu staje się wyraźnie odmłodzona, bardziej sprężysta, powraca do swojego naturalnego kolorytu. Znikają również zasinienia wokół oczu, a także tworzące się wokół nich obrzęki. Mezoterapia osiąga również bardzo wyraźne efekty w leczeniu rozstępów i cellulitu.

Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji, jednak dla uzyskania spektakularnych efektów o Ilości zabiegów decyduje od lekarza i na ogół zabiegi wykonuje się co 7 -14 lub 28 dni, co najmniej 4 razy. Dla utrzymania efektów ujędrnionej skóry zaleca się wykonywanie zabiegu raz na miesiąc przez okres mniej więcej pół roku. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej zapewnia młody wygląd skóry i zabezpiecza przed starzeniem się skóry.

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą pojawić się również wybroczyny lub siniaczki. Istnieje możliwość wystąpienia rumienia lub obrzęku, który może utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu i jest najczęściej wynikiem reakcji skóry na nakłucia bądź alergie.

Poza łagodzeniem tych objawów i nieforsowaniem skóry Pacjent nie ma szczególnych wskazań po zabiegu i może właściwie natychmiast wrócić do naturalnego trybu życia.

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną procedurą pozwalającą szybko przywrócić skórze zdrowy, witalny wygląd. W Klinice AMI MEDICA zabiegi mezoterapii igłowej przeprowadzane są przy użyciu najnowocześniejszego pistoletu  do mezoterapii Mesogun U 225. Aparat gwarantuje doskonałe efekty poprawy kondycji skóry. Całkowicie bezpieczny i bezbolesny, wpływa na długotrwały efekt poprawy struktury skóry. Dokładność, głębokie odżywienie tkanek oraz brak bólu warunkują rewolucyjność aparatu. ujędrnianie skóry, ujędrnianie skóry

Zabieg mezoterapii nie wymaga ze strony Pacjenta szczególnych przygotowań. Trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w zależności od wielkości obszaru poddawanego terapii. Polega zaś na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb Pacjenta oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Wstrzykiwane substancje aktywne to najcześciej  m.in.:   kwas hialuronowy, o działaniu nawilążającym, kompleks witamin  A, B i C, aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, koenzymy: l-karnityna czy kofeina.

Zabieg dostarcza skórze substancji aktywnych, pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne. Skóra właściwa otrzymuje niezbędne składniki przyczyniając się do rewitalizacji, odmłodzenia oraz nawilżenia.  Skuteczność mezoterapii została także potwierdzona w walce z cellulitem. Dzięki substancjom stosowanym w mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów, produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywienia i ujędrniania skóry.

Następuje zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych, co skutkuje ujędrnieniem skóry i znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.

– alergia na składnik preparatu/stosowany preparat

– cukrzyca

– stany ropnych i zapalne skóry

– opryszczka

– ciąża i karmienia piersią

 

Nazwa

Zadzwoń:

579 274 961

lub wypełnij formularz: