MEZOTERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym od kilku lat zyskuje ogromną popularność w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej. Dzieje się tak za sprawą niezwyklej efektywności i ogromnego bezpieczeństwa metody zwanej (nieco niefortunnie) „wampirzym liftingiem”, bo takie powszechne miano zyskała sobie mezoterapia skóry głowy i mezoterapia twarzy.
Przede wszystkim leczenie PRP, będące iniekcją w formie pojedynczych wkłuć czy też tradycyjnej mezoterapii własnego osocza – nie niesie ze sobą żadnego ryzyka immunologicznego. Nie ma możliwości, żeby własne płytki krwi nie zostały rozpoznane przez organizm i w jakikolwiek sposób odrzucone. Dlatego jest to jeden z najbezpieczniejszych, najbardziej naturalnych dla naszego organizmu zabiegów estetycznych.
Kolejnym, a właściwie głównym powodem popularności zabiegów z wykorzystaniem leczenia PRP jest ich niezwykła efektywność i mnogość zastosowań. Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym możemy wykorzystywać dla wzmocnienia i odmłodzenia skóry, w terapii przeciw wypadaniu włosów, ale też jako doskonałą terapię wspomagającą regenerację po zabiegach lipotransferu.
Teraz w Klinice AMI MEDICA udostępniamy Państwu najnowocześniejszy dostępny na rynku system do pozyskiwania wysokostężonego osocza bogatopłytkowego: MAGELLAN będący kontynuacją technologii Angel.
Jego głównym atutem jest bardzo wysokie stężenie płytek w pozyskanym osoczu, a przez to możliwość wykorzystania materiału z jednego pobrania do kompleksowego zabiegu. Poza tym osocze pozyskiwane przy pomocy systemu Magellan charakteryzuje się doskonałą jakością: pobrany materiał zawiera dokładnie odseparowane płytki krwi w ogromnych ilościach: nawet do 2 000 000 w mikrolitrze. To wielokrotnie więcej niż w tradycyjnych metodach pozyskiwania osocza.

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym Magellan polecamy każdemu, kto chce poddając się zabiegom mezoterapii skóry głowy lub twarzy, szyi i dekoltu:
– odmłodzić skórę,
– stymulować komórki skóry do odbudowy,
– zapobiec procesom wypadania włosów,
– wzmocnić i ujędrnić skórę,
– rozświetlić, dodać blasku i przywrócić sprężystość skórze.
Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego Magellan sprawdzają się również doskonale jako terapia wspierająca odbudowę skóry po zabiegach lipotransferu.

Najważniejszym atutem systemu separacji krwi Magellan jest  wielokrotnie wyższe stężenie płytek krwi w przygotowanym do zabiegu materiale. Powoduje to, że wszystkie oczekiwane przez Pacjenta efekty widać już po jednym zabiegu! W przypadku na przykład mezoterapii skóry głowy lub mezoterapii twarzy osoczem bogatopłytkowym Magellan (podobnie jak w starszej technologii Angel) jeden zabieg daje te same efekty, co cała, kilkuzabiegowa sesja przy tradycyjnym PRP!
A zatem już po pierwszej mezoterapii osoczem bogatopłytkowym możecie Państwo liczyć na efekt w postaci odświeżonej, odmłodzonej, znacząco bardziej sprężystej skóry. W przypadku terapii na skórze głowy – już po jednym zabiegu cebulki włosów stają się lepiej odżywione, wzmocnione a procesy wypadania włosów zostają znacząco zahamowane.
Jeżeli natomiast zabiegu PRP Magellan używamy jako terapii wspierającej przy zabiegach lipotransferu możemy liczyć na to, że już jedna iniekcja pomoże  skutecznie wspierać odbudowę i regenerację skóry.

Leczenie PRP Magellan nie wymaga od Pacjenta szczególnego przygotowania. Krew pobierana o Pacjenta jest niejako „na jego oczach” przygotowywana do iniekcji – co ważne, system Magellan całą procedurę przeprowadza w całkowicie bezpiecznym, zamkniętym obiegu bez ryzyka kontaktu krwi z jakimikolwiek czynnikami zewnętrznymi.
Krew, po ustawieniu w urządzeniu odpowiednich parametrów, dopasowanych do potrzeb Pacjenta, jest wirowana w celu odseparowania najwyższej jakości płytek krwi, wykorzystanych do późniejszego zabiegu.
Następnie lekarz przeprowadza tradycyjną mezoterapię wybranego obszaru: skóry głowy, twarzy, szyi dekoltu czy wierzchów dłoni.
Mechanizm działania płytek krwi jest bardzo prosty: w miejscu wkłucia, czyli w miejscu, gdzie komórki zostają zniszczone w sposób naturalną gromadzą się płytki krwi, które mają za zadanie „zamknięcie” przerwy w naturalnej barierze ochronnej jaką jest skóra. Wysokie stężenie płytek krwi podanych dokładnie w okolicy uszkodzenia, powoduje, że procesy regeneracji przyspieszają i stają się wielokrotnie bardziej efektywne.
Dlatego też iniekcja osocza PRP Magellan sprawia, że już po jednym zabiegu skóra wyraźnie się wygładza, znikają zmarszczki, a twarz wydaje się wyraźnie odmłodzona i odświeżona.
Zabieg zwyczajowo wykonuje się bez znieczulenia – ból odczuwany przy iniekcji jest krótkotrwały i niezbyt natarczywy, a przede wszystkim mija w zasadzie od razu po zakończeniu procedury. Pacjent po zabiegu może odczuwać jedynie lekkie uczucie „rozpierania” skóry od wewnątrz i niewielkie zaczerwienienie. Objawy te jednak mijają samoczynnie po kilku godzinach.
Co bardzo istotne – przy zastosowaniu osocza bogatopłytkowego Magellan do uzyskania optymalnych rezultatów zabiegu – wystarczy tylko jedna sesja!

Po zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym Magellan nie ma konieczności przestrzegania szczególnie restryktywnych zaleceń lekarskich. O skórę należy po prostu przez kilka dni po zabiegu troszczyć się ze szczególną ostrożnością: nie narażać jej na forsowne wysiłki, nie naciągać, uciskać i nie trzeć. Poza tym można stosować tradycyjną pielęgnację z użyciem łagodnych kosmetyków.

 

Zabiegu osocza bogatopłytkowego Magellan nie przeprowadzamy u Pacjentów:
– z cukrzycą,

– przechodzących stany ropne i zapalne skóry,

– posiadających opryszczkę,

– będących w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Nazwa

Zadzwoń:

579 274 961

lub wypełnij formularz: